شرکت دانش بنیان فرآوری استرانسیم سدید

شرکت دانش‌بنیان فرآوری استرانسیم سدید در سال ۱۳۹۷ با هدف تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع داخلی کشور جهت جلوگیری از صادرات بی رویه و خام فروشی مواد معدنی و واردات مواد اولیه تأسیس گردید. در سال ۱۳۹۸ این مجموعه با تکیه بر دانش فنی مهندسین و متخصصین بومی خود به صورت کاملا انحصاری و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین با راندمان و کیفیت قابل قبول، به عنوان شرکت دانش‌بنیان صنعتی نوپا نوع ۱ انتخاب شد. این شرکت با توجه به نیاز مشتریان، موفق به تولید محصول کربنات باریم برای اولین بار در ایران و همچنین محصول کربنات استرانسیم در زنجان، با بالاترین کیفیت و استاندارد گردید.

این کارخانه در فاصله ۵ کیلومتری استان زنجان در شهرک صنعتی نوآوران قرار دارد. بازارهای هدف با توجه به کاربرد وسیع محصولات بسیار گسترده است. از جمله بازارهای داخلی محصولات این مجموعه می‌توان به صنایع سرب و روی، کاشی و سرامیک، شیشه و بلور، پیروتکنیک، آهنربا سازی، الکترونیکی و نظامی اشاره کرد.

شرکت ذوب روی سدید زنجان که به عنوان یکی از سهامداران حقوقی شرکت دانش‌بنیان فرآوری استرانسیم سدید به حساب می‌آید، در سال ۱۳۸۳ و با هدف تولید شمش روی در بالاترین خلوص و کیفیت تاسیس شد. این شرکت با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز جهان و استفاده از روش به کارگیری مستقیم خاک معدن و فناوری استحصال فلز روی از خاک روی به جای کنسانتره، با ظرفیت تولید سالیانه ۹۰۰۰ تن شمش روی با خلوص ۹۶/۹۹ - ۹۸/۹۹ درصد فعالیت خود را آغاز کرد و همچنان ادامه دارد.

چشم انداز شرکت

چشم انداز ما اینگونه محقق خواهد شد